Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Start
Studia w Myślenicach
Oligofrenopedagogika (studia podyplomowe) - rozpoczęcie zajęć 7 marca 2015 r. PDF Drukuj Email

Informujemy, iż w dniu 07.03.2015 r. (sobota) rozpoczynają się studia podyplomowe na kierunku Pedagogika specjalna - oligofrenopedagogika

Spotkanie organizacyjne rozpocznie się o godz. 14:00 z opiekunem roku dr Ewą Dyduch a po nim pierwsze zajęcia z przedmiotu: Pedagogika osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Szczegóły udostępniamy w zakładce "Plany zajęć studiów podyplomowych"

 
Stypendia socjalne na rok akademicki 2015/2016 PDF Drukuj Email

Terminy składania wniosków o stypendia socjalne na rok akademicki 2015/2016

Informujemy, że przyjmowanie wniosków o stypendium socjalne na rok akademicki 2015/2016 rozpoczęło się 19 maja 2015 r. i potrwa do 15 czerwca 2015 r. Studenci powinni odpowiednio wcześniej wystąpić do właściwych urzędów o stosowne dokumenty potrzebne przy składaniu wniosku, w tym przede wszystkim o zaświadczenia o dochodach z Urzędu Skarbowego, zaświadczenia o składkach zdrowotnych z ZUS-u (czas oczekiwania nawet do dwóch tygodni !!!), zaświadczenia o zasiłku chorobowym z KRUS-u i inne. Proces składania wniosków został podzielony na poszczególne wydziały i czasookresy ich przyjmowania, (Komentarz Ośrodka w Myślenicach) ale w związku z późnym terminem opublikowania niniejszej informacji wszyscy studenci z Myślenic mogą składać wnioski do 15 czerwca 2015 r.

Wykaz podstawowych dokumentów niezbędnych przy składaniu wniosku znajduje się TUTAJ.

Wniosek o stypendium socjalne, konieczne załączniki oraz regulamin stypendialny dostępne są w zakładce "Regulamin". Przed złożeniem wniosku, który stanowi załącznik nr 2, prosimy o szczegółowe zapoznanie się z załącznikiem nr 1, tj. "Zasadami ustalania składu rodziny i dochodu studenta".

Szczegółowy harmonogram przyjmowania wniosków:

19 - 30 maja 2015 r., w tym soboty 23 i 30 maja, godz. 9:00 do 14:00 - studenci stacjonarni i niestacjonarni z Wydziałów: Pedagogicznego i Filologicznego;

1 - 15 czerwca 2015 r., w tym sobota 13 czerwca, godz. 9:00 do 14:00 - studenci stacjonarni i niestacjonarni z Wydziałów: Humanistycznego, Sztuki, Geograficzno - Biologicznego i Matematyczno - Fizyczno - Technicznego. Studenci niestacjonarni mogą składać wnioski również od poniedziałku do piątku.

Wnioski będą przyjmowane w holu pierwszego piętra nowego budynku dydaktycznego Uczelni w Krakowie, przy ul. Podchorążych 2 (hol znajduje się przed salą posiedzeń Rady Wydziału Geograficzno - Biologicznego, do nowego budynku należy dojść łącznikiem znajdującym się na poziomie pierwszego piętra-korytarz Instytutu Matematyki).

W podanych w harmonogramie terminach wnioski powinni składać studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z trzech roczników, tj. I i II roku studiów pierwszego stopnia oraz I roku studiów drugiego stopnia - dla tych roczników nie przewidujemy terminów późniejszych!

Dla studentów zrekrutowanych na I rok studiów I i II stopnia zostaną ogłoszone terminy lipcowe i wrześniowe. Wnioski o inne rodzaje stypendiów, tj. rektora dla najlepszych studentów i specjalne dla osób niepełnosprawnych będzie można składać we wrześniu i na początku października (terminarz zostanie ogłoszony w terminie późniejszym).

Dodatkowe informacje można uzyskać osobiście w pok. 14 lub 15, ul. Podchorążych 2 oraz telefonicznie pod numerami: 12 662 60 39, 12 662 60 40.

Źdódło: http://stypendia.up.krakow.pl/stypendia_mag/

 
Zaproszenie na bezpłatne warsztaty pt. "Komunikacja w biznesie" PDF Drukuj Email

BIURO PROMOCJI I KARIER ZAPRASZA STUDENTÓW I ABSOLWENTÓW UNIWERSYTETU PEDAGOGICZNEGO DO WZIĘCIA UDZIAŁU W BEZPŁATNYCH WARSZTATACH "KOMUNIKACJA W BIZNESIE " w ramach programu Capgemini Challenge

w dniu 14.04.2015 w godz. 14.00 - 17.00, sala 30
zapisy drogą mailową Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , osobiście w Budynku Głównym Uniwersytetu Pedagogicznego
ul. Podchorążych 2 w pok.28 oraz telefonicznie 12 662 61 67

Uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia warsztatów.
Ilość miejsc ograniczona.

 
Uniwersytet Pedagogiczny lepszy niż Oksford PDF Drukuj Email

Wysoka pozycja Uniwersytetu Pedagogicznego w światowym rankingu najlepszych uczelni w 80 krajach to niewątpliwie spore zaskoczenie jakie opublikował U-Multirank w dniu 30 marca 2015 r. Początkowe miejsce w drugiej setce globalnego rankingu jest o tyle zaskakujące, że słynne brytyjskie uczelnie z Oksfordu i Cambridge znalazły się na dużo niższych pozycjach niż Uniwersytet Pedagogiczny. Dotychczas na słynnej "Liście Szanghajskiej" wśród 500 najlepszych uczelni świata były ujmowane (i to dopiero w czwartej setce) jedynie Uniwersytety Jagielloński i Warszawski. Natomiast uczelnie z Cambridge i Oksfordu znajdowały się w ścisłej czołówce.


U-Multirank to niezależny, dofinansowywany ze środków Unii Europejskiej wielowymiarowy ranking uczelni wyższych i szkół pomaturalnych na świecie. Zawarte w nim dane obejmują informacje na temat działalności badawczej, nauczania, wymiaru międzynarodowego, transferu wiedzy oraz działalności na poziomie regionalnym. Jedną z jego mocnych stron jest to, że użytkownicy sami mogą zdecydować, które wskaźniki są dla nich ważne i sami stworzyć własny, spersonalizowany ranking.

U-Multirank zawiera dane dotyczące ponad 1200 instytucji szkolnictwa wyższego, 1800 wydziałów oraz 7500 programów studiów z 80 krajów.

www.umultirank.org

 
Studia podyplomowe od marca PDF Drukuj Email

Uniwersytet Pedagogiczny z Krakowa prowadzi nabór na studia podyplomowe planowane w Myślenicach od marca 2015 r. :

  • Pedagogika specjalna - oligofrenopedagogika (3-semestry)
    studia kwalifikacyjne przygotowujące do pracy w szkołach specjalnych i ośrodkach specjalnych w charakterze nauczyciela i wychowawcy, nauczyciela wspomagającego w grupach i klasach integracyjnych oraz pedagoga w poradniach specjalistycznych, w tym poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

    Termin składania dokumentów: do 27 lutego 2015 r. (w Myślenicach)
    Termin rozpoczęcia zajęć: 7/8 marzec 2015 r.

 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 1 z 7


© Copyright by ZSTE Powiatowy Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego.
Zgłoś błąd na stronie

Polecane: Miasto-info.pl; Starostwo Powiatowe w Myślenicach; UMiG w Myślenice; Fotografia panoramiczna; Wirtualny spacer po Myślenicach;